راهنمای یخچال فریزر

آشنای با یخچال های بوش

آشنای با یخچال های بوش-انواع یخچال بوش-ویژگی های یخچال بوش

چطور و چگونه آشنای با یخچال های بوش را یاد بگیریم؟ و چطور بهترین یخچال بوش را انتخاب و خرید کنیم!

خب ما می خواهیم  یخچال های بوش را به طور کامل مورد برسی ونقد قرار دهیم و به شما بگویم که شرکت بوش المانی در یخچال های خود از چه امکانات و فناوری های بهره برده است.

ابتدا برسی کنیم که شرکت بوش کجاست!و در چه حدی در عرضه ی لوازم خانگی پیشرفت داشته است؟این شرکت بزرگ‌ترین تأمین‌کننده لوازم خودکار در جهان و عرضه‌کننده قطعات اتومبیل بوده و تقریبا‌ با همه خودروسازان جهان تعامل دارد.بوش (Bosch)، یکی از شناخته شده‌ترین شرکت‌های بین المللی محسوب می‌شود که بیش از یک قرن در زمینه‌های متنوع طراحی و ساخت محصولات و تجهیزات مهندسی و لوازم خانگی فعالیت داشته است.دفتر مرکزی این شرکت در شهر گرلینگن و در نزدیکی اشتوتگارت آلمان قرار دارد. در حال حاضر بوش یکی از ۱۰ شرکت بزرگ آلمانی به شمار می‌رود که در بیش از ۵۰ کشور جهان مراکز عملیاتی دارد. این شرکت علاوه بر فعالیت‌های تولیدی، اقدامات خیرخواهانه را نیز به عنوان زمینه اصلی فعالیت‌های خود مورد توجه قرار داده است. شرکت بوش اکنون در سراسر جهان بیش از ۴۰۰ هزار کارمند دارد و درآمد آن طبق آخرین آمار، ۷۸ میلیارد یورو برآورد شده است.
Bosch targets flexibility and speed at FachPack | آشنای با یخچال های بوش | آشنای با یخچال های بوش | بانه بریم

شرکت بوش آلمان

همان طور که اشاره شد شرکت بوش در عرضه ی لوازم خانگی در جهان جایگاه خاصی را دارد و یکی از محوصلات این شرکت یخچال و فریز های آن می باشد. یخچال  و فریزر های بوش از لحاظ شکل و طراحی به چند دسته تقسیم میشوند که به شرح انواع یخچال های بوش می پردازیم.

یخچال و فریزر بالا پایین یا (کُمبی)

آشنای با یخچال های بوش در مدل های کمبی:این نوع مدل یخچال ها که می تواند به صورت فریزر بالا باشند و یا فریزر پایین که هرکدام مزایای خود را دارند اما در این میان مدل های یخچال فریزر بالا پایین بوش با فریزر پایین طرفدار بیشتری دارد چراکه در این نوع طراحی به دلیل اینکه یخچال در قسمت بالا قرار گرفته است و مسلما در طول روز ما احتیاج بیشتری به یخچال داریم دسترسی به آن برای ما بسیار آسان تر خواهد بود از طرف دیگر یخچال فریزر بالا پایین بوش با فریزر پایین مزیت دیگری که دارد این است طراحی فریزر آن دارای کشو می باشد که مسلما به دلیل باز شدن کشو دسترسی به مواد غذایی فریزر شده در آن بسیار آسان تر می باشد.

آشنای با یخچال های بوش

حقیقت این است که فریزر در این دو مدل تفاوت‌های مهمی با هم دارند، اول اینکه نسبت گنجایش فریزر به یخچال در مدل‌های فریزر پایین در مقابل مدل‌های فریزر بالا، بیشتر است. دوم اینکه در فریزرهای بالا، هیچ کشویی نباید وجود داشته باشد؛ چون علاوه‌ بر دشوار کردن قراردادن و برداشتن مواد غذایی و بسته‌ها، امکان افتادن کشو روی افراد هم وجود دارد. از طرفی دیگر در فریزرهای پایین، تقریبا تمام طبقات به‌صورت کشو درنظر گرفته می‌شود تا قراردادن و برداشتن مواد غذایی و بسته‌ها راحت‌تر باشد. پس بسته به میزان استفاده و مقدار موادی که به‌صورت معمول در یخچال یا فریزر قرار می‌دهید، یکی از این دو مدل اولویت پیدا می‌کند.

انواع یخچال های بوش-آشنای با یخچال های بوشمی توانیم بگوییم از انواع یخچال های بوش این مدل ها برای خانواده های کم جمعیت و حتی متوسط می تواند مناسب باشد اما اگر یک خانواده بزرگ دارید و یا احتیاج به فضای زیادی برای نگهداری مواد غذایی خود دارید به شما پیشنهاد می کنیم به سراغ یخچال ساید بای ساید بوش و یا یخچال دوقلو بوش بروید که می توانند فضای بسیار بزرگتری را در اختیار شما قرار دهند اما اگر جزو افرادی هستید که به دنبال یک آشپزخانه مدرن و ساده ای هستید به شما انواع یخچال فریزر توکار بوش را پیشنهاد می کنیم.

 یخچال فریزرهای دوقلو بوش

آشنای با یخچال های بوش دوقلو:یخچال فریزر دوقلو بوش یکی دیگری از انواع یخچال های بوش می باشد که در حقیقت از دو قسمت مجزا تشکیل شده است قسمتی که کارایی یک یخچال را دارد و قسمتی دیگر که کاربرد یک فریزر را دارد، این یخچال فریزرها به دلیل فضای بزرگی که به نسبت سایر مدل ها دارند، افراد زیادی تمایل برایتهیه این یخچال ها را دارند.درب یخچال فریزر دوقلو بوش به گونه ای طراحی شده است که رو به یکدیگر باز می شوند و جلوه ی زیباتری به آشپزخانه های شما می بخشد .

یخچال بوش دو قلو-آشنای با یخچال های بوشقفسه های موجود در داخل این یخچال ها شیشه ای می باشد و  توانسته فضای داخلی را هم در یخچال و هم در قسمت فریزر زیباتر و جذاب تر نماید .تنظیم قفسه های موجود در یخچال از مهم ترین مواردی است که برای افراد اهمیت دارد چراکه افراد قادر خواهند بود بنا به نیاز های خود و هر آنچه می خواهند در این قفسه ها جایگذاری نمایند ارتفاع این قفسه ها را جا به جا نمایند .ظرفیت یخچال فریزرهای دوقلو در مدل های مختلف متغیر می باشد در نتیجه افراد با توجه به نیاز خود می توانند نسبت به خرید این یخچال اقدام نمایند .

قابلیت خنک کنندگی سریع در یخچال فریزر دوقلوی بوش از جمله مزیت های مهم خرید این یخچال ها می باشد که توانسته وجه تمایزی میان یخچال فریزر دوقلو بوش به نسبت سایر برند های موجود در بازار باشد .در آشنای با یخچال های بوش این را به شما بگوییم که در یخچال فریزر های بوش وجود سنسور Fresh Sense این اطمینان را به شما می دهد تا مواد غذایی شما با کیفیت بالا نگهداری شده و طراوت و تازگی خود را از دست ندهد .

آشنای با یخچال های بوش-یخچال های دو قلویکی دیگر از قابلیت هایی یخچال فریزر دو قلو بوش که مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته است وجود قابلیت کنترل رطوبت می باشد که باعث می شود نگهداری مواد غذایی مختلف با کیفیت بیشتری صورت گیرد .این یخچال از دو قسمت تشکیل شده است که در یک قسمت آن برای یخچال و قسمت دیگر برای فریزر تعبیه شده است، وجود قابلیت supper colling در هر دو قسمت این نوع از یخچال ها سبب شده است تا سرمایش بیشتری را در این یخچال ها شاهد باشیم.

قسمت فریزر این یخچال فریزر های دوقلو بوش به نسبت یخچال ساید بای ساید بوش دارای فضای بیشتر می باشد در نتیجه خانواده های پرجمعیت تمایل بیشتری برای خرید این نوع یخچال ها به نسبت خانواده های کم جمعیت دارند .قدرت انجماد بی نظیر فریزرهای بوش از جمله مزایای خرید این فریزرها می باشد که توانست جزئی از بارزترین ویژگی های این یخچال فریزر ها محسوب شود .

آشنای با یخچال های بوش دوقولو :طراحی بیرونی این یخچال فریزر ها  از جمله مواردی بود که شرکت بوش به آن اهمیت ویژه ای داد چراکه علاوه بر نحوه ی عملکرد این یخچال ها تاثیر آنها بر دکوراسیون منزل از نظر بوش مهم تلقی می شد . شرکت بوش در یخچال فریزرهای دوقلوی خود تنوع بسیاری چه ازنظر مدل و چه ازنظر رنگ دارا می باشد شما می توانید یخچال دوقلوی خود را به رنگ سفید، مشکی و یا استیل انتخاب کنید اما توجه داشته باشید که استیل بکار رفته در این محصول با استفاده از تکنولوژی نانو به صورت ضد لک می باشد به همین خاطر لازم نیست نگران لک شدن آن باشید. یخچال فریزر های دوقلوی بوش در ابعاد، رنگ ها و مدل های خاص در بازار موجود می باشد که هرکدام دارای قابلیت های متفاوتی می باشند که شما متناسب با نیاز ها و بودجه ی خود می توانید آنها را خریداری نمایید .

فریزر تک بوش

آشنای با یخچال های فریزر تک : بسیاری از خانواده ها تمایل دارند تا خوراکی های را برای یک فصل دیگر نگهداری کنند پس باید بتوانند مقدار زیادی از مواد غذایی را باکیفیت بالا فریزر کنند از همین رو فریزر بوش با سیستم نو فراست و سیستم گردش و فیلتر هوا می تواند کیفیت بالایی داشته باشد از طرف دیگر فریزر بوش با داشتن سیستم سوپر فریز می تواند مواد غذایی را در کوتاه ترین زمان فریز کند فریز کردن مواد غذایی در کوتاه ترین زمان باعث می شود طعم و رنگ مواد غذایی تا مدت طولانی حفظ شود از همین رو با توجه به قیمت فریزر بوش می توان گفت این گزینه می تواند بهترین انتخاب برای شما محسوب شود.

یخچال فریز بوش تکیخچال توکار بوش

بوش در این زمینه دارای یخچال بالا پایین توکار، یخچال دوقلو توکار و یخچال و فریزر زیر کابینتی توکار می باشد که همه این محصولات در کشور آلمان مونتاژ می شود شرکت بوش از جدیدترین و پیشرفته ترین تکنولوژی های روز دنیا در آنها استفاده کرده است که با توجه به امکانات و کیفیت بسیار بالای این محصول قیمت یخچال توکار بوش بسیار مناسب است، شما با داشتن یخچال فریزر توکار بوش می توانید یک آشپزخانه بسیار مدرن داشته باشد.

یخچال و فریزر های ساید بای ساید بوش

یکی دیگری از انواع یخچال های بوش یخچال های ساید آن می باشد. امروزه یکی از پر طرفدارترین مدل ها یخچال ساید بای ساید هست. که به دلیل طراحی بسیار لوکس و ظرفیت بسیار بالای آن فروش عالی را در بازار های جهانی به خود اختصاص داده است. که به طور کامل آشنای با یخچال های بوش ساید بای ساید را به شما خواهیم آموخت.

شرکت بوش انواع یخچال ساید بای ساید بوش را در 3 رنگ سفید، استیل و مشکی تولید می کند.یخچال های ساید جدید بوش ، زیبا ، کاربردی و همراه با فناوری ، مجهز به درب شیشه ای زیبا و نمایشگر دیجیتال است که به طور یکپارچه در هر خانه مدرن جای می گیرد.همچنین دارای10 سال گارانتی تعویض موتور بدون قید و شرط و مهمتر از همه اینکه موتور آن اینورتر و کم مصرف است و تا 70% از مصرف انرژی کمتر برخوردار می باشند .بوش با تولید لوازم خانگی کم مصرف، در مقایسه با 15 سال گذشته تا 80% در مصرف برق و تا 60% در مصرف آب صرفه جویی می کند.

| آشنای با یخچال های بوش | آشنای با یخچال های بوش | بانه بریم

به طور کلی اجزا و فناوری های یخچال های ساید بوش شامل موارد زیر می باشد:

موتور یا کمپرسور یخچال

موتور یا کمپرسور از اجزای اصلی تشکیل دهنده یخچال فریزر است که بسیاری از کارایی و عملکرد یخچال فریزر به آن وابسته می باشد. موتور موجود در یخچال فریزر های بوش Eco Silence بوده که صدای کم و مصرف انرژی پایین از ویژگی های اصلی این کمپرسور ها است.. موتور EcoSilence Drive بدون برس طراحی شده است به همین دلیل اصطکاک در آن وجود ندارد. کاهش لرزش و مصرف انرژی پایین از مزیت های این موتور می باشد.

EcoSilenceDrive به لطف یک آهنربای دائمی و یک برد الکترونیکی یا درایور پیشرفته بار را به حرکت در می آورد. این موتور قادر است بدون اتلاف انرژی زیاد عملکردی بسیار آرام و بی صدا را ارائه دهد.

موتور یخچال های بوشگاز یا ماده مبرد

آشنای با یخچال های بوش :گاز مبرد یخچال یکی از مهمترین بخش های سیستم برودتی یخچال ها و سیستم های سرمایشی است. این گازها وظیفه دارند که گرمای مواد درون یخچال را بگیرند و به بیرون منتقل کنند.مبردهای یخچال و کولر گازی به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند از نظر ترکیب مولکولی. گازهای قدیمی مثل R12,R22,R134 همگی از یک نوع مولکول هستند؛ ولی گازهای جدید مثل R600,R410,R436,R407 همگی از چند نوع گاز تشکیل شده‌اند و موقع شارژ گاز باید بصورت مایع شارژ شوند تا میزان ورودی به یخچال فریزر یا کولر گازی متعادل باشد.

2219506 QV33li r m | آشنای با یخچال های بوش | آشنای با یخچال های بوش | بانه بریم

فناوری های یخچال های ساید بای ساید بوش :

سیستم ضد برفک Nofrost

این سیستم برفک روی موادغذایی و دیوارهای فریزر را به طور اتوماتیک از بین می‌برد. با داشتن این سیستم ، هرگز برفک نمی زنند و به لطف محافظت در برابر یخ زدن که از هدر رفتن زمان و کار اضافی جلوگیری می کند.

مصرف انرژی پایین

برچسب A + یخچال و فریزهای بوش به معنای ۲۵ % مصرف کمتر نسبت به بهترین سطح مصرف یعنی A است. ( اکثر یخچال های بوش دارای بر چسب انرژِ A++ هستند)

نمایشگر دیجیتال:

یخساز و آبریز:

توسط آبریز اتومات این یخچال بسیار به راحتی می توان بدون نیاز به باز کردن درب یخچال به آب خنک دست یافت که این امر از هدر رفتن وقت و انرژی جلوگیری می نماید.توسط یخساز اتومات این یخچال و با فشردن فقط چند دکمه می توان در سریع ترین زمان چند مدل یخ به درخواست کاربر را از یخچال دریافت نمود که این ویژگی برای مهمانی های مجلل ما بسیار عالی عمل می نماید.

سیستم تازه نگه داشتن مواد غذایی  Vita Fresh Plus

 Vita Fresh Plus یکی دیگر از قابلیت های یخچالهای ساید بای ساید است. این ویژگی که به محفظه ی جادویی مواد غذایی نیز شهرت دارد. با به وجود آوردن محیط خلا و خالی از اکسیژن ، مواد غذایی را به مدت زمان طولانی نگهداری می کند . در این سیستم بوسیله ی خارج شدن هوای داخل محفظه ، اکسیداسیون با تاخیر زیادی انجام می شود و در نهایت به تازه ماندن طعم مواد غذایی کمک خواهند کرد .

آشنای با یخچال های بوش -ویژکی های یخچال های بوش

سیستم جریان هوای چندگانه Multi Air flow

دریخچال فریزر های ساید بای ساید بوش در قسمت محفظه یخچال فن تعبیه شده است که باعث پخش هوای سرد در همه قسمت های دستگاه شده و زمان خنک شدن مواد غذایی را به حداقل می رساند و باعث افزایش تازگی و طول عمر مواد غذایی شما می شود.

قفسه آسان برای دسترسی  Easy Access Shelf

فضای داخلی یخچال ساید بای ساید بوش به گونه ای حرفه ای طراحی شده است که تمامی مواد مورد نیاز شما در داخل یخچال جای مخصوص به خود دارند ، میوه ها و سبزیحات در محفظه های مخصوص به خود قرار می گیرند و انواع بطری ها دارای جای بخصوص خود در داخل یخچال می باشند.این یخچال دارای طبقاتی با تنظیم ارتفاع برای قرار گیری مواد غذایی می باشد. شما می توانید با تنظیم ارتفاع مورد نیاز خود انواع مواد غذایی با اندازه ها و ارتفاع مختلف را به راحتی در داخل یخچال بوش قرار دهید

سیستم خنک کننده  Twin Cooling Plus

در یخچال فریز های بوش دو نوع سیستم خنک کننده وجود دارد و یکی سیستم خنک کننده ی دیفراست و دیگری سیستم خنک کننده ی نفراست. یک سیستم خنک کننده ای به نام خنک کننده ی دوگانه در ساید بای ساید ها استفاده می شود. Twin Cooling Plus این سیستم خنک کننده، که به سیستم خنک کننده ی دوگانه معروف است . کنترل بیشتری بر روی دما و رطوبت دارد. این سیستم هم هوای خنک داخل فریزر را تامین می کند و هم هوای مرطوب داخل یخچال را. یعنی با مجهز بودن به سیستم خنک کننده ی دوگانه Twin Cooling Plus هم مواد غذایی داخل فریزر منجمد می شوند وهم مواد غذایی و میوه و سبزیجات داخل یخچال با حفظ رطوبت سالم و تازه می مانند.

چراغ  LED

با وجود لامپ ال ای دی در داخل یخچال فریز ساید بای ساید بوش شما می توانید دید بهتری در داخل یخچال و قسمت های پشتی یخچال داشته باشید ، با وجود لامپ ال ای دی دسترسی به مواد غذایی در داخل یخچال بسیار راحت می باشد.

آب سرد کن

در مدلهای ساده و دستی باید بصورت دستی داخل محفظه ی آب سرد کن را از آب پر کرد. اما در آب سرد کن های اتوماتیک، آب بوسیله ی شلنگ از لوله ی آب شهری تامین می شود . ساید بای سایدها دارای آبسرد کن اتوماتیک هستند.

انجماد سریع Super Freez

هر چه سرعت کمپرسور بیشتر باشد، انرژی بیشتری هم مصرف می شود. بنابراین سیستم سرمایش سریع ، وارد عمل می شود و دمای یخچال را به سرعت کاهش می دهد وبه حالت اول باز می گرداند. حتی 2 درجه سردتر از قبل. این قابلیت نیز موجب میشود مواد غذایی که اخیرا داخل فریزر گذاشته شده اند به سرعت منجمد شده و دمای آن ها بر روی سایر مواد غذایی داخل فریزر تاثیری نمیگذارد.

 سیستم حفاظتی ضد باکتری ( Anti bacteria )

تمام یخچال و فریزرهای بوش مجهز به عنصر طبیعی نقره در دیواره داخلی می‌باشند که باعث عملکردی ضدباکتری شده در نتیجه طول عمر موادغذایی افزایش پیدامی‌کند.

 طبقات شیشه ای ( safety glass )

 

خاصیت ایمنی این شیشه‌ها باعث می‌شود تا در صورت شکسته شدن تکه تکه نشوند درضمن قادر به نگه‌داری مایعاتی‌اند که روی آنها ریخته می‌شوند. این طبقات ضدخش بوده و به راحتی قابل تمیز کردن می‌باشند.
آشنای با یخچال های بوش

خب انواع به طور کامل آشنای با یخچال های بوش را یاد گرفتیم امیدوارم که بهترین و عالی ترین خرید خود را در فروشگاه بانه بریم تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.